
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 25.4 mm |
| Width | 25.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Output Current | |
| Output Voltage | |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Isolation Voltage | 1.6 kV |
| Output Power | 20 W |
| Max Output Voltage | |
| Output Current-Channel 1 | 4 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$33.60557
Ext.Price$33.60557
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $33.60557 | $33.60557 |
| 10 | $31.82219 | $318.22190 |
| 25 | $30.43729 | $760.93225 |
| 50 | $29.11292 | $1455.64600 |
| 100 | $28.27423 | $2827.42300 |
